Redłowo

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Redłowo

Wiadomości

stat

Gdynia: Autobusy po Małokackiej jadą już buspasem

Niewykluczone, że buspas spowoduje, że na trasie z Redłowa do Witomina autobusy będą jeździły częściej.
Niewykluczone, że buspas spowoduje, że na trasie z Redłowa do Witomina autobusy będą jeździły częściej. fot. Łukasz Unteschuetz/Trojmiasto.pl

Drogowcy wymalowali w weekend buspas na ul. Małokackiej zobacz na mapie Gdyni w kierunku Witomina. Zaczyna się przy skrzyżowaniu z Olimpijską, a kończy przy stacji benzynowej.Czy buspas na Małokackiej zwiększy frekwencję w autobusach na Witomino?

tak, to kwestia czasu

43%

możliwe, ale wiele zależy od częstotliwości

32%

nie, potrzeba kolejnych zmian

25%
O tym, że powstanie droga dla autobusów na ul. Małokackiej w kierunku Witomina informowaliśmy pod koniec września. Zmiany wymusił zwiększający się ruch w kierunku Witomina i dalej Chwarzna i Wiczlina. Z powodu korków autobusy popołudniami często jeździły objazdem, co powodowało nieporozumienia wśród oczekujących na przystankach.

Pod naciskiem mieszkańców

Urzędnicy przed buspasem na Małokackiej długo się wzbraniali, ale w ostatnich miesiącach pod naciskiem mieszkańców i Zarządu Komunikacji Miejskiej zmienili zdanie. W weekend drogowcy wymalowali poziomą linię i ustawili oznakowanie. Ingerencja w infrastrukturę nie była konieczna.

Droga ma niecały kilometr. Zaczyna się przy skrzyżowaniu z ul. Olimpijską i kończy przy stacji benzynowej.

W tym miejscu z dwóch pasów na jezdni robi się jeden, przeznaczony dla wszystkich pojazdów, by później ponownie na skrzyżowaniu rozdzielić się na trzy.

Będzie więcej buspasów w okolicy

- To część większego projektu. Docelowo buspas na ul. Małokackiej będzie łączył się z buspasem na ul. Kieleckiej oraz buspasem, który powstanie na ul. Chwarznieńskiej po jej przebudowie - informował kilka tygodni temu Roman Witowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Jeśli rozwiązanie sprawdzi się, niewykluczone są zmiany w rozkładzie jazdy i zwiększenie częstotliwości autobusów kursujących na Witomino.

W ślad za stworzeniem drogi dla autobusów na Małokackiej pojawiły się też konkrety dotyczące buspasa na Rolniczej zobacz na mapie Gdyni. W ostatnich dniach Gdynia podpisała umowę na opracowanie projektu koncepcyjnego rozbudowy ulicy Rolniczej poprzez budowę buspasa na odcinku od ulicy Kieleckiej zobacz na mapie Gdyni do ul. Chwarznieńskiej zobacz na mapie Gdyni.

Wykonawcą jest firma Matrprojekt, a wartość zamówienia wynosi ponad 116 tys. zł. Po otrzymaniu koncepcji zostanie zamówiony projekt budowlany. Czas realizacji inwestycji nie został jeszcze określony.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (173)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe wiadomości z dzielnicy Redłowo

Pozostałe newsy

Forum dzielnicy Redłowo